Предпочтение легкому транспорту в центре Таллинна на летний период

Teet Meesak,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Järelkaja
2626 allkirja
ALLKIRJASTA

1763 allkirja puudu Tallinnale saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Eesti keeles (allkirjastamisel)Vene keeles (tõlge)

Летом в Таллинне нет пробок, школы и детские сады закрыты. У детей каникулы, люди отдыхают.

Чтобы способствовать мобильности среди молодежи и пожилых людей летом, необходимо перераспределить транспортное пространство в городе для передвижения на легком транспорте (самокаты, велосипеды, моно-колёса и т.д.)

Центр города (Kesklinn) и окружающие дороги в радиусе трех километров необходимо перераспределить на временную велодорожку:

- Временная велосипедная дорожка должна быть активна в летние месяцы с 1 июня 2021 года по 26 августа 2021 года.

- Временная велосипедная дорожка должна быть не меньше ширины полосы движения, а так же не меньше 3-ёх метров.

- Временная велосипедная дорожка должна быть физически отделена на дороге от других полос движения транспортных средств (бетонные перила, конусы и т.д.), за исключением перекрестков.

- Временная велосипедная дорожка должна быть безопасна для езды любой возрастной группой, в том числе дошкольниками.

- Если на улице нет места для временной велосипедной дорожки, это необходимо сделать за счет автомобилей, припаркованных вдоль улицы.

- Улицы, на которых имеются две полосы движения для автомобилей в одном направлении, одна полоса должна быть выделена для велосипедной дорожки (например, Mere pst, Põhja pst, Narva mnt, Pärnu mnt, Estonia pst, Rävala pst, Laikmaa, Gonsiori, Tartu mnt., Kunderi, Endla, Luise, Paldiski mnt., Toompuiestee и т.д.)

- Временная велодорожка должна быть непрерывной. На территории (в радиусе 3 км в центре города) должна быть доступна любая географическая точка в пределах 300 метров от временной велосипедной дорожки.

- На этапе планирования город должен привлечь местные организации для облегчения движения транспорта (Linnaratturite Liit и т.д.)

2626 allkirja

1763 allkirja puudu Tallinnale saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Anna sellele algatusele oma allkiri!

Tähelepanu! Algatuse algtekst on kirjutatud eesti keeles, kuid lugesid ülal venekeelset tõlget. Su allkiri läheb aga eestikeelsele tekstile. Allkirjastada saab vähemalt 16aastane Eesti alaline elanik Id-kaardi, Mobiil-Id või Smart-Id-ga.

Kommentaarid

 1. komad

  Koolivaheaeg on muidu üks sõna. Koma käib kohe eelneva sõna järel (ummikuid, ja allpool tekstis ka). "nimesed" = "inimesed". Vabandust! Lihtsalt jube raske on ka üliheale mõttele alla kirjutada.. ja jah, ma ise väljendun kommentaaris kõnekeelselt ja lõpuni mõtlemata.. Aitäh!

  1. sõidurada kitsamaks.

   Kui sõidurada on 3m siis autod mahuvad sisse ja kasutavad enda jäoks. Ühesuunalise rada peab olema 2m maks.

   1. Laial kõnniteel saab ka autoga sõita , aga üldjuhul ei sõideta. Kindlasti saab mingid tõkendid panna, mis raskendab autoga seal sõita.

   2. Tahaks loota, et kui see on "muust sõiduteel toimuvast liiklusest füüsiliselt eraldatud" siis see on ka tähistatud ja sinna ei saa niisama autoga sõita.

  2. Bolt/Wolt

   Would be great to get companies like Bolt/Wolt lobbying for this as well, since their delivery driver's will likely have quite a big impact from this

   1. Hiljutine pretsedent Londonist

    Mõte on hea mitmel põhjusel, üheks näiteks see miks Londonis nii tehti kui suurem COVIDi kriis hakkas üle minema: ühistranspordis ei saa väga sotsiaalset distantsi hoida ja kui kogu see mass hakkaks autodega sõitma siis oleks üks pidev ummik, seega soodustati laiaulatuslikult muid liikumisviise värskes õhus.