Põhja-Sakala vallale

Suure-Jaani vana veetorn väärtuslikuks objektiks !

Rein Murik,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Menetluses
  4. Järelkaja
Peatatud: 6 allkirja

74 allkirja puudu Põhja-Sakala vallale saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Peatatud: 6 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud, enam ei saa digiallkirja anda. Kuna algatus ei kogunud seatud tähtajaks vajalikku miinimumi (80 allkirja), on see praegu autorite poolt peatatud. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirjad ühe aasta jooksul juhuks, kui algatus taasavatakse digiallkirjade kogumiseks.

Vana veetorn on Suure-Jaani üks sümboolsemaid ehitisi.

Suure-Jaanis on käimas pikemat aega arutelud, et see objekt peaks säilitama esialgsel kujul. (vt ka maakonnaleht Sakala 4.mai) Käesoleva algatusega taotletakse, et vana veetorn määratakse väärtuslikuks objektiks. Seda saab teha vald praegu koostamisel oleva valla üldplaneeringuga ja aluse annab planeerimisseaduse prg 75 lg 1 punkt 16 ja Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse järgi on vajalik õigusaktide vastuvõtmiseks vaja vähemalt 1% vallaelanike ehk vähemalt 80 elaniku toetus. See oleks eelduseks, et ehitis leiaks kasutuse vaatamisväärsusena aga miks ka mitte turismiobjektina, kus teha näitusi jms. ehk oleks avalikus kasutuses ning annaks huvilistel kaasata ka vahendeid torni kordategemiseks. Väärtuslikuks objektiks tunnistamist ei taksta asjaolu, et praegu lammutati lagunema kippuv ja ohtlik puidust torni ülaosa. See torni ülaosa aga just teebki selle veetorni väljanägemise unikaalseks. Praegu kaetakse torn ajutise katusega.

Hääletamisega loome eelduse ühe Suure-Jaani nn. maamärgi säilimiseks, taasatmiseks ja kasutusele võtuks ! Näidetena võib tutvuda küll pisut mastaapsemate Viljandi veetorni või Lasva veetorniga. Kõik huvilised on oodatud liituma algatusega ja hea kui saate seda teha lähiajal, siis jõuame esitada ettepanekud vallale kuna selle peab heaks kiitma üldplaneeringus valla volikogu istungil, mis eeldatavalt toimub juuni lõpus. Kellele on keeruline rahvaalgatus.ee keskkonnas id kaartiga toimetamine saab jätkuvalt anda toetusallkirja paberil Pärnu tn 8 juuksurisalongis ja Vanas Postimajas Jaama tn 7. Vaata lisa ka vallalehe Leole maikuu numbrist.

Kommentaarid