Viljandi vallale

Säilitame Vana-Võidu lasteaia- me ei vaja muutusi!

Janne Tolis,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Menetluses
  4. Järelkaja
164 allkirja

Algatus on menetluses. Vaata menetlust.

Viljandi Vallavalitsus andis 31.jaanuaril teada, et alates septembrist 2023 toimub Vana-Võidu lasteaia liitmine Viiratsi lasteaiaga „Rüblik“. Väidetavalt ei muutu esialgu lastele, lastevanematele ega töötajatele mitte midagi, kuid juba on selles väga palju ebakõla. Ilmselge on see, et suurema üksusega liitmisel muutub kõik ning eelduste järgi ootab lasteaeda ikkagi sulgemine.

Vana-Võidu on ligi 400 elanikuga küla. Alles hiljuti võideti valla rahastus uue mänguväljaku jaoks ning arengukavas on kinnitatud uute kruntide eraldamine eramajadele. Lasteaias on järjekord ning kõik kohad täidetud. Lasteaia heaolu küsitluses olime üle Eesti keskmise. Oleme tõesti rahul lasteaia tööga ning ei soovi selle muutmist. Viiratsi lasteaia tulemused nii head ei olnud, põhjuseid teavad valla elanikud ilmselt isegi.

Küsimuste ja vastuste käigus ei ole me saanud selgust, miks seda peaks tegema sellise kiiruga ning milleks see üldse vajalik on. Rahaliselt vald ei võida vaid kaotab töö kvaliteedis.

Meie oleme omalt poolt esitanud vallale protesti liitmise vastu, loodame meie volinikele, et seda eelnõud vastu ei võeta. Sooviksime siiski näidata, et see lasteaed ei ole tähtis ainult neile, kelle lapsed hetkel siin käivad, vaid ka neile, kes on käinud ning kelle lapsed alles alustavad seda teed.

Kui sa leiad, et sooviksid aidata meil võidelda lasteaedade liitmise vastu ning, et noored pered ikka maale koliks, siis palun anna oma hääl!

Volikogu teeb oma otsuse 30.märts 2023.

Vana-Võidu lasteaia lapsevanemad

Kommentaarid

  1. Looduse mees

    Meil on ju minu teada veel Eesti Vabariik mitte vaid Riik mis koosneb ainult Tallinnast. Kui kaotatakse Maarahvas kaob ka Meie Eesti Vabariik. Mida rohkem maa piirkondades on kokku liitmisi seda viletsamaks jääb suhtlemine, Nii on iga suguste teenuste kätte saamisega. Selline mõttetu linna rahva eelistus tuleks peatada.